smart akademia

HTML, czym jest ten język i do czego służy?

HTML, czyli hipertekstowy język znaczników, używany jest do budowania dokumentów hipertekstowych. Pozwala w opisywaniu struktury informacji wewnątrz strony internetowej. Nadaje również znaczenie poszczególnym wycinkom tekstowym, dzięki formułowaniu hiperłącza, akapitów oraz nagłówków. Umożliwia również określenie dokumentu oraz jego wyglądu w przeglądarce internetowej. HTML to także doskonały język do tworzenia stron internetowych czy np. kodowania mailingów i newsletterów.

Najszersza oferta w Polsce

Profesjonalne strony Internetowe

Skład języka HTML

Budowę języka HTML można podzielić na 5 najważniejszych punktów, które opisujemy poniżej.

  1. Znaczniki oraz ich atrybuty – chodzi tutaj o znaki lub słowa kluczowe. Są one używane w bazach danych oraz przy tworzeniu informacji tekstowej.
  2. Typ danych – zawierają one m.in. skrypty, dane z arkuszy stylów, identyfikatory, nazwy, adresy URI, liczby, jednostki miary długości, języki i wiele innych ważnych elementów.
  3. Referencje znakowe – dające możliwość edycji kodu na wiele różnych sposobów.
  4. Odwołania w postaci encji – czyli edycja na każdym etapie tworzenia.
  5. Deklaracja typu dokumentu – wybór dokumentu powinien być określony już na początku tworzenia strony internetowej. Pozwala to uniknąć walidacji danych.

HTML, podsumowując jest wewnętrznym informatorem dla stworzonych dokumentów, tekstów, podstron itd.

Czy musisz znać język HTML?

Pomimo tego, że obecne strony mogą być tworzone także przez osoby, które o językach programowania nie wiedzą prawie nic – jego znajomość jest nadal bardzo istotna. Ponieważ dobrze (a nie tylko poprawnie) skonstruowany serwis www wymaga znajomości tego języka. Pozwala nie tylko na szybkie i sprawne wprowadzanie zmian i udoskonaleń, ale przydaje się bardzo zwłaszcza przy eliminowaniu błędów, czy dodawaniu bardziej rozbudowanych funkcjonalności.

Brzmi skomplikowanie? Nie musisz się na tym znać.

Sprawy z językami programowania, jak i inne ważne kwestie bierzemy na siebie. A Ty możesz się cieszyć własną, super stroną internetową. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Przejdź do kontaktu ->

SMARTLETTER

Zapisz się do smartlettera, jeśli interesuje Cię rozwój marketingu w Twojej firmie.

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń do nas

(+48) 531 666 804

Napisz do nas

© Wszystkie prawa zastrzeżone SMART WEB GROUP Sp. z o.o.

Explore
Drag