RWD, czym jest tzw. responsywność strony internetowej?

RWD z języka angielskiego Responsive Web Design – responsywność oznacza metodę projektowania strony internetowej, w taki sposób, aby jej wygląd i układ graficzny dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna danej przeglądarki np.: Chrome, Opera lub Mozilla, każdego urządzenia mobilnego. Strona www staje się wtedy uniwersalna i wygląda dobrze zarówno na monitorze komputera o dużej rozdzielczości, laptopie, jak i tabletach czy telefonach komórkowych.

Profesjonalne usługi dla Ciebie
i Twojej Firmy

Strona Internetowa, sklep, logo, baner, ulotka wcale nie musi być droga.
Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy i zaczniemy wspólnie rozwijać Twój biznes.

Jedna z metod projektowania strony www

Dzieje się to za pomocą tak zwanego media queries. Pozwala to rozpoznać rozdzielczość okna przeglądarki dostosowując odpowiedni arkusz styl lub jakąś jego część.

Za pomocą domyślnego ustawienia skalowania w danym urządzeniu mobilnym pozwala na zaprojektowanie strony internetowej, która nie będzie wymagała nieustannego powiększania lub pomniejszania przez użytkownika (co znacznie ułatwia korzystanie z serwisu). Określa on również domyślna szerokość dokumentu do poziomu 100% obsługiwanego wyświetlacza. Z drugiej strony, jego błędne określenie może spowodować konieczność przewijania strony w prawo lub w lewo.

Dlaczego responsywność jest taka ważna?

Responsywność jest wyjątkowo ważnym elementem budowy strony internetowej. To dzięki RWD jej wygląd i układ graficzny jest taki sam – bez względu na urządzenie. Obecnie większość z nas korzysta w telefonów komórkowych. Wyświetlacz takiego urządzenia ma mniejszą rozdzielczość i z pewnością takie niedopasowanie utrudniłoby np.: zakupy, opłatę rachunków użytkownikowi.

Należy pamiętać, że RWD dopasowuje stronę do konkretnego urządzenia, jednak nie gwarantuje, że będzie ona na każdym wyglądała identycznie. Powodem tego jest fakt, że urządzenia mogą różnić się rozdzielczością i rozmiarem. Stąd tak ważna jest odpowiednio zaprogramowana responsywność, która przewiduje takie sytuacje.

Strony www muszą być mobile-friendly

każda obecnie projektowana strona po prostu musi uwzględniać zasady RWD. Rosnąca liczba użytkowników mobilnych tylko to potwierdza. Coraz częściej to właśnie telefon jest urządzeniem pierwszego użytku, jeśli chodzi o korzystanie z internetu. To przez smartfony dokonuje się zakupów, przegląda sieć, jak i robi wiele innych rzeczy online.

Strony, które robimy są w pełni responsywne

Chcesz się przekonać? Napisz do nas! Przejdź do kontaktu ->

Zapisz się do newslettera.

Bądź na bieżąco z nowościami na naszym blogu, ale również z wyjątkowymi promocjami, dostępnymi wyłącznie dla subskrybentów.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz się wypisać.

Pisali o nas:

Jesteśmy Certyfikowani przez Google.

Wkładamy masę pracy, aby dostarczać najlepszą jakość dla naszych Klientów co potwierdzają nasze certyfikaty.

Do każdego podchodzimy w pełni indywidualnie, aby otrzymał rozwiązenia, które w 100% odpowieda jego potrzebom biznesowym. Mierzymy, analizujemy, działamy skutecznie.

Możesz nam zaufać.

Masz biznes i chcesz go rozwinąć w sieci?
a może dopiero masz pomysł? skontaktuj się
z nami, a pomożemy Ci osiągnąć sukces.


Internet to magiczne miejsce,
my mamy mapę i wiemy jak z niej korzystać przy budowaniu profesjonalnych stron Internetowych!

Znajdź nas w social media.

Mapa Internetu istnieje.

Grafika

WWW

Home

Kontakt

Menu