smart akademia

Czym jest język programowania PHP i do czego jest używany?

Interpretowany skryptowy język programowania – inaczej nazywany PHP, jest specjalnie stworzonym narzędziem do generowania stron internetowych oraz tworzenia aplikacji webowych w czasie rzeczywistym. Obok HTML jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych języków m.in. do tworzenia kompleksowych stron internetowych czy sklepów online.

Profesjonalne usługi dla Ciebie
i Twojej Firmy

Strona Internetowa, sklep, logo, baner, ulotka wcale nie musi być droga.
Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy i zaczniemy wspólnie rozwijać Twój biznes.

Zastosowanie języka programowania PHP

PHP jest często używane do budowania prostych i bardziej rozbudowanych skryptów po stronie serwera internetowego lub do przetwarzania danych już z poziomu wiersza poleceń oraz tworzenia programów graficznych i jego elementów. Analiza PHP wraz z serwerem typu WWW Apache oraz bazą danych MySQL nazywana jest platformą AMP. W systemie Linux nazywana jest – LAMP, w Windows – WAMP.

PHP to wewnętrzna informacja

Skrypty utworzone w PHP są zazwyczaj zamieszczane w plikach tekstowych z kodem HTML lub XHTML. Budowa PHP daje możliwość współpracy z różnego rodzaju aplikacjami, które samodzielnie się instalują – chodzi o grafikę oraz wieloma rodzajami baz i źródeł danych, takich jak:

  • System zarządzania bazami danych.
  • Pliki tekstowe.
  • Dokumenty XML.
  • Serwisy WWW.

Składnia PHP opiera się przede wszystkim na składni języków C, Java oraz Perl.

WordPress napisany w języku PHP

Jednym z systemów napisanych w języku PHP jest bardzo popularny WordPress. Pierwotnie został on stworzony głównie do obsługi blogów za pomocą użycia bazy danych MySQL. Ważną informacją jest to, że jest dostępny dla każdego w formie darmowej na licencji GNU General Public License.

Obecnie WordPress to bardzo dynamicznie rozwijające się narzędzie, które pozwala na budowanie wyjątkowo innowacyjnych i rozbudowanych stron www. Nie służy już jedynie do tworzenia blogów czy prostych wizytówek, albowiem z jego pomocą budowane są całe sklepy typu e-commerce, jak i bardziej skomplikowane i potężne serwisy internetowe.

Nie musisz tego wiedzieć

Sprawy techniczne to nasza sprawa – Tobie pozostaje cieszenie się swoją nową stroną internetową. Napisz do nas (lub zadzwoń)

SMARTLETTER

Zapisz się do smartlettera, jeśli interesuje Cię rozwój marketingu w Twojej firmie.

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń do nas

(+48) 531 666 804

Napisz do nas

© Wszystkie prawa zastrzeżone SMART WEB GROUP Sp. z o.o.

Explore
Drag