Czym jest język programowania PHP i do czego jest używany?

Interpretowany skryptowy język programowania – inaczej nazywany PHP, jest specjalnie stworzonym narzędziem do generowania stron internetowych oraz tworzenia aplikacji webowych w czasie rzeczywistym. Obok HTML jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych języków m.in. do tworzenia kompleksowych stron internetowych czy sklepów online.

Profesjonalne usługi dla Ciebie
i Twojej Firmy

Strona Internetowa, sklep, logo, baner, ulotka wcale nie musi być droga.
Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy i zaczniemy wspólnie rozwijać Twój biznes.

Zastosowanie języka programowania PHP

PHP jest często używane do budowania prostych i bardziej rozbudowanych skryptów po stronie serwera internetowego lub do przetwarzania danych już z poziomu wiersza poleceń oraz tworzenia programów graficznych i jego elementów. Analiza PHP wraz z serwerem typu WWW Apache oraz bazą danych MySQL nazywana jest platformą AMP. W systemie Linux nazywana jest – LAMP, w Windows – WAMP.

PHP to wewnętrzna informacja

Skrypty utworzone w PHP są zazwyczaj zamieszczane w plikach tekstowych z kodem HTML lub XHTML. Budowa PHP daje możliwość współpracy z różnego rodzaju aplikacjami, które samodzielnie się instalują – chodzi o grafikę oraz wieloma rodzajami baz i źródeł danych, takich jak:

  • System zarządzania bazami danych.
  • Pliki tekstowe.
  • Dokumenty XML.
  • Serwisy WWW.

Składnia PHP opiera się przede wszystkim na składni języków C, Java oraz Perl.

WordPress napisany w języku PHP

Jednym z systemów napisanych w języku PHP jest bardzo popularny WordPress. Pierwotnie został on stworzony głównie do obsługi blogów za pomocą użycia bazy danych MySQL. Ważną informacją jest to, że jest dostępny dla każdego w formie darmowej na licencji GNU General Public License.

Obecnie WordPress to bardzo dynamicznie rozwijające się narzędzie, które pozwala na budowanie wyjątkowo innowacyjnych i rozbudowanych stron www. Nie służy już jedynie do tworzenia blogów czy prostych wizytówek, albowiem z jego pomocą budowane są całe sklepy typu e-commerce, jak i bardziej skomplikowane i potężne serwisy internetowe.

Nie musisz tego wiedzieć

Sprawy techniczne to nasza sprawa – Tobie pozostaje cieszenie się swoją nową stroną internetową. Napisz do nas (lub zadzwoń)

Zapisz się do newslettera

Pamiętaj, w każdej chwili możesz się wypisać.

Docenił nas

Jesteśmy Certyfikowani przez Google

Wkładamy masę pracy, aby dostarczać najlepszą jakość dla naszych Klientów co potwierdzają nasze certyfikaty. Mierzymy, analizujemy, działamy skutecznie.

5.0 Średnia ocena Google

Możesz nam zaufać

Masz biznes i chcesz go rozwinąć w sieci?
a może dopiero masz pomysł? skontaktuj się
z nami, a pomożemy Ci osiągnąć sukces.


Tworzymy profesjonalne strony Internetowe oraz pomagamy skutecznie je promować w sieci.

Informacje firmowe

Znajdź nas w social media

Mapa Internetu istnieje