Strony dla branży OZE – odnawialne źródła energii. W obliczu wzrastającej inflacji i zawirowań na arenie międzynarodowej, coraz większa liczba osób poszukuje alternatywnych źródeł energii, które gwarantują bezpieczeństwo i ciągłość dostaw.

Stąd nie dziwi, że odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z OZE korzystają nie tylko duże korporacje, ale przede wszystkim konsumenci indywidualni, którzy zwiększają swoją świadomość ekologiczną. Branża staje się jednak coraz bardziej konkurencyjna, a to głównie z powodu rosnącej liczby działających w niej firm. Jak zatem zdobyć przewagę za pomocą działań marketingowych prowadzonych online?

W niniejszym artykule podzielimy się wskazówkami dotyczącymi tego, co warto oraz czego nie warto robić, planując stronę internetową dla branży OZE.

Tworzenie stron dla branży energii odnawialnej – ekologia a biznes?

Na pierwszy rzut oka, te terminy wydają się nie pasować razem. Jednak obecnie coraz więcej przedsiębiorców zaczyna dostrzegać potrzebę ochrony środowiska i myślenia o przyszłości, nie tylko o teraźniejszości.

Mimo wzrostu branży energii odnawialnej, w Polsce szczególną rewolucję przechodzi rynek fotowoltaiki. Nie tylko na dużych farmach, ale także na budynkach komercyjnych, mieszkalnych i domach jednorodzinnych zaczynają pojawiać się charakterystyczne instalacje. Dane Urzędu Regulacji Energetyki potwierdzają rozwój fotowoltaiki w Polsce. W 2014 roku moc fotowoltaiczna w sieci wynosiła 20 MW, a w kwietniu 2020 roku już 1,83 GW. Prognozy wskazują, że obroty na tym rynku mogą wzrosnąć w ciągu 10 lat, przemysł może osiągnąć wartość nawet 80 mld zł.

Warto pamiętać, że większe zainteresowanie daną branżą czy produktem oznacza zwiększoną konkurencję. Branża fotowoltaiczna jest tego doskonałym przykładem. Konsumenci są bardziej świadomi ekologicznie i posiadają wiedzę na temat dostępnych rozwiązań. Montaż instalacji fotowoltaicznej, kiedyś uznawany za kosztowny, staje się coraz bardziej przystępny cenowo. Koszty związane z instalacją paneli mogą być obniżone poprzez różne formy dofinansowania. Obecnie cena nie jest jedynym kryterium atrakcyjności oferty dla konsumentów. Ważniejsze stają się korzyści, jakość produktu oraz poziom obsługi.

Marketing cyfrowy dla OZE

Ważne cele można zrealizować na różne sposoby dzięki digital marketingowi, który jest dostępny finansowo dla firm różnej wielkości. Metody mogą przynieść rezultaty w różnych czasach, np. performance marketing działa szybko, ale warto też inwestować w SEO i content marketing. Nie wystarczy przyciągnąć użytkownika na stronę, ważne są także jego wrażenia związane z designem i UX. Strona powinna być intuicyjna i przyjemna w użytkowaniu.

Przykładowe działania marketingowe:

  • sprzedaż (oczywiście), generowanie leadów;
  • subskrypcja newslettera, wypełnienie formularza kontaktowego (pobranie danych kontaktowych);
  • wzrost ruchu organicznego na witrynie;
  • kreowanie rozpoznawalnej i zaufanej marki;
  • rozwijanie długofalowych relacji z klientami.

 

Wielu przedsiębiorców chce szybko zobaczyć wyniki swoich działań promocyjnych – nic dziwnego.

 Sugerowane podejścia to głównie: 

 Po pierwsze: marketing efektywnościowy – forma reklamy online, która koncentruje się na osiąganiu konkretnych działań od odbiorców; 

 Po drugie: marketing influencerów – korzystanie z rekomendacji popularnych osób w mediach społecznościowych do dotarcia do szerszej publiczności; oraz generowanie leadów, czyli zbieranie danych kontaktowych potencjalnych klientów (np. e-maile, numery telefonów).

Jakie działania mogą przynieść zyski w branży OZE?

  1. Reklamy w social mediach pozwalają dotrzeć do wielu użytkowników i precyzyjnie określić grupę odbiorców. Social media stanowią idealną platformę do utrzymywania stałego kontaktu z odbiorcami.
  2. Reklama natywna, subtelna i estetyczna, nie rzucająca się w oczy. Może przynieść więcej korzyści niż newsletter czy promocja w mediach społecznościowych.
  3. E-mail marketing polega na wysyłaniu regularnych, lecz niezbyt częstych newsletterów. Dla zbudowanej bazy warto rozważyć promocje lub kody rabatowe. To buduje lojalność klientów i generuje ruch na stronie internetowej.

Strony dla branży OZE – odnawialne źródła energii. Co nam to daje?

Jedną z głównych zalet performance marketingu jest jego możliwość precyzyjnego mierzenia efektów. Dzięki narzędziom analitycznym można ocenić osiągnięcie celów poprzez konkretnie określone wskaźniki. Dodatkowym atutem tej strategii jest opcja zróżnicowanych działań, czyli korzystanie z różnorodnych kanałów do pozyskiwania klientów.

Strona internetowa dla branży oze: Jak powinna wyglądać?

Wprowadzenie:

Współczesne branżę odnawialnych źródeł energii (OZE) wymagają profesjonalnych i atrakcyjnych stron internetowych, aby przyciągnąć uwagę klientów. Jak zatem powinna wyglądać idealna strona dla branży OZE?

1. Cel i przeznaczenie strony

Strona internetowa dla branży OZE powinna jasno komunikować cel działalności firmy oraz oferowane produkty lub usługi.

2. Design i wrażenia użytkownika 

Design strony powinien być nowoczesny, responsywny i przyjazny dla użytkownika. Dbałość o estetykę i łatwość nawigacji są kluczowe.

3. Informacje o technologiach OZE

Strona powinna zawierać obszerną bazę wiedzy na temat różnych technologii odnawialnych źródeł energii, aby edukować odwiedzających.

4. Referencje i przypadki sukcesu

Dodanie referencji i studiów przypadków zrealizowanych projektów OZE może budować zaufanie potencjalnych klientów.

5. Formularz kontaktowy i CTA 

Niezbędne jest umieszczenie formularza kontaktowego oraz wyraźnego CTA zachęcającego do działania, np. “Skontaktuj się z nami” lub “Zapytaj o ofertę“.

Podsumowanie:

Tworzenie efektywnej strony internetowej dla branży OZE wymaga uwzględnienia powyższych elementów. Pamiętaj o regularnej aktualizacji treści oraz monitorowaniu wyników, aby strona efektywnie wspierała cele biznesowe.

 

Jesteśmy Polską Firma z wieloletnim doświadczeniem

Nasze realizacje stron Internetowych

🤩
Strony Internetowe
Branding
Projektowanie
Programowanie
Marketing
Obsługa

Opowiedz nam o swoim projekcie

SMARTLETTER

Zapisz się do smartlettera, jeśli interesuje Cię rozwój marketingu w Twojej firmie.

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń do nas

(+48) 531 666 804

Napisz do nas

© Wszystkie prawa zastrzeżone SMART WEB GROUP Sp. z o.o.

Explore
Drag