smart akademia

Jak w dobie kryzysu zadbać o swój biznes przez stronę Internetową lub sklep Internetowy?

Czas przymusowej kwarantanny spowodowany przez pojawienie się koronawirusa nie sprzyja przedsiębiorcom z każdego sektora działalności gospodarczej. W najtrudniejszej sytuacji obecnie znajdują się osoby uzyskujące dochód w branżach wymagających bezpośredniego kontaktu z klientem. W nieco łatwiejszej sytuacji są właściciele sklepów internetowych. Przekonaj się, że własny sklep internetowy w czasie kwarantanny może uratować Twój biznes, pomyśl też że dzięki profesjonalnej stronie Internetowej możesz dotrzeć do potencjalnych Klientów bez wychodzenia z domu. To już czas, aby pokazać się w Internecie.

Sklep internetowy ratunkiem przed stratami

Prowadzenie sklepu stacjonarnego, w klasycznej formie to w obecnych czasach ryzyko przyczynienia się do zwiększenia skutków narastającej pandemii. Miejsce prowadzenia naszej działalności staje się więc prawdopodobnym siedliskiem wirusa, skoro odwiedza je co najmniej kilkaset osób w ciągu dnia. Gdy prowadzimy sklep internetowy, jesteśmy tylko my i nasi zaufani pracownicy, tak więc ryzyko zostaje zmniejszone do minimum.

Od dawna statystyki mówią, że Polacy coraz częściej i chętniej porzucają tradycyjne zakupy w stacjonarnych sklepach na rzecz sklepów internetowych, a pandemia jeszcze bardziej przyczyniła się do konieczności korzystania z takiego rozwiązania. Dzięki czemu rynek e-commerce wzrasta w bardzo szybkim tempie. 

Najszersza oferta w Polsce

Profesjonalne strony Internetowe

Indywidualne strony Internetowe

dla wymagających

własny kreator stron Internetowych

dla lubiących tworzyć

gotowe strony Internetowe

dla tych co nie mają czasu

Sklep internetowy i jego zalety 

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się zamykać stacjonarne sklepy i przekształcać je na sklepy internetowe. Trzeba pamiętać, że zakupy online: 

  • nie wymagają wychodzenia z domu i poświęcania czasu na dojazd oraz transport plus czas wyboru określonego artykułu, który nas interesuje 
  • dają możliwość szybkiego wzrostu kapitałowego danego przedsiębiorstwa poprzez sukcesywnie wzrastającą ilość zamówień na dane towary 
  • w czasie pandemii pozwalają szybko wyrównać straty spowodowane zwolnieniem i zatrzymaniem sprzedaży typowo stacjonarnej 
  • gwarantują ciągły przepływ kapitału na konto firmowe, dzięki czemu przedsiębiorca nawet w czasie największego nasilenia się kryzysu może spać spokojnie.

Sklep internetowy, czyli bądź online! 

Prowadząc własny sklep internetowy, sami decydujemy jaką formę działania i sprzedaży chcemy wybrać, to my decydujemy jak komunikujemy się z Klientem oraz jak wygląda nasz proces zakupowy – to daje bardzo dużo możliwości. Przedsiębiorcy nastawieni na sprzedaż bez czynnych sklepów internetowych, albo je otwierają, albo zawieszają działalność. Niepotrzebna wydaje się być pandemia i wszystko, co z nią związane, aby zrozumieć ten prosty fakt. Dla sukcesu na rynku produktów, a także usług bycie przedsiębiorcą online jest po prostu w obecnych czasach niezbędne. Nie ma trudności z utrzymaniem kontaktów z klientami, tym bardziej, że żyjemy w czasach wciąż rozwijających się urządzeń mobilnych, gwarantujących stały i szybki przepływ wszelkich informacji, także tych o charakterze stricte biznesowym. Analizując sytuację w sieci, zauważyliśmy, że większość sklepów internetowych z wiodących na rynku branż działa nieprzerwanie przez cały czas trwania kwarantanny. Zauważyć można na stronach głównych komunikaty o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, jeśli chodzi o przygotowanie i pakowanie przesyłek (odzież ochronna, maski, rękawice). Takie podejście do tematu pokazuje, jak bardzo w prowadzeniu własnego sklepu internetowego liczy się profesjonalizm i rzetelne podejście do Klientów.

Strona Internetowa, prezentuj swoją ofertę i usługi. 

Inwestując we własną stronę Internetową, inwestujesz mądrze. Co by się stało gdyby główne sieci social media nagle zniknęły? Jeśli to oznacza, że Twój biznes również to warto się zastanowić czy nie należy tu przemodelować podejścia do prezentacji siebie, swoich usług czy też produktów. Uważamy, że najważniejszym miejscem do tego powinna być własna strona Internetowa, a dodatkowymi wzmacniaczami, pozyskiwaczami ruchu właśnie sieci social media. To słuszna droga, warto mieć to na uwadze przy wdrażaniu strategii pojawienia się w sieci. Wiemy jak skutecznie wprowadzać produkty, marki oraz usługi do siebie, doradzamy oraz pomagamy w wielu kwestiach. Skontaktuj się z nami i zacznijmy wspólnie działać.

SMARTLETTER

Zapisz się do smartlettera, jeśli interesuje Cię rozwój marketingu w Twojej firmie.

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń do nas

(+48) 531 666 804

Napisz do nas

© Wszystkie prawa zastrzeżone SMART WEB GROUP Sp. z o.o.

Explore
Drag