smart akademia

Strona Internetowa typu one page - co to jest?

Strona one page, czyli jednostronicowa strona www, to rodzaj prostej i przejrzystej strony internetowej, która zawiera wszystkie niezbędne informacje na jednej stronie. W przeciwieństwie do tradycyjnych stron internetowych, strony one page nie wymagają przechodzenia na inne strony, aby uzyskać potrzebne informacje. Wszystko, co potrzebne, jest dostępne na jednej stronie, co znacznie ułatwia korzystanie ze strony. Strona one page jest często wykorzystywana do wyświetlania portfolio, prezentacji produktów lub usług oraz do promocji marki.

Ile kosztuje strona internetowa one page?

Strona one page jest zwykle tańsza w porównaniu do tradycyjnej strony internetowej, ponieważ jest mniej skomplikowana i nie wymaga tak dużo pracy. Koszt stworzenia strony one page może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od dostępnych funkcjonalności i poziomu jej skomplikowania. Znaczenie ma również szata graficzna – czy jest to indywidualny projekt, czy strona zbudowana jest z gotowych elementów.

Spis treści

Co umieścić na stronie internetowej one page?

Na stronie internetowej, a zwłaszcza na stronie one page, powinno znajdować się kilka niezbędnych elementów. Są to między innymi:

 • nagłówek, który wyjaśnia, co jest tematem strony
 • krótki opis, który wyjaśnia, co oferuje strona i dlaczego warto skorzystać z oferty
 • estetyczne zdjęcia, które dodają atrakcyjności stronie lub grafikę
 • przyciski CTA, które zachęcają użytkownika do zakupu, zapisu na szkolenia, pobrania ebooka itd.
 • formularz kontaktowy, aby umożliwić łatwy kontakt z firmą

Kiedy strona internetowa one page sprawdzi się najlepiej?

W przypadku, gdy nie masz dużo informacji do umieszczenia na swojej stronie, warto skorzystać z one page. To lepsze rozwiązanie niż tworzenie wielu zakładek i dodawanie do nich słabej treści lub powielanie informacji. Ludzie lubią jasne i konkretne informacje. Jeśli możesz przedstawić wszystkie ważne dane dotyczące swojej firmy lub produktu na jednej zakładce, to jest to dla Ciebie dobry wybór.

Strona one page jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz przedstawić:

 • promocję jednego wydarzenia, np. webinaru, szkolenia, targów
 • promocję jednego produktu lub usługi
 • portfolio (doświadczenia)
 • wirtualne CV

Czy można wypozycjonować stronę one page?

Strona one page jest mniej skomplikowana w porównaniu z tradycyjnymi stronami internetowymi, ale wypozycjonowanie takiej strony może być trudniejsze. Głównym powodem jest mała ilość tekstu i słów kluczowych. Ostatecznie, wypozycjonowanie strony one page jest możliwe, ale może wymagać więcej pracy i czasu niż w przypadku tradycyjnych stron internetowych. Stosując odpowiednie praktyki SEO, takimi jak optymalizacja treści i tagów, użycie słów kluczowych, wyraźny podział na sekcje, można poprawić widoczność strony w wynikach wyszukiwania.

Zalety strony one page

 • strona one page jest tańsza, niż tradycyjna strona z wieloma zakładkami – czas jej przygotowania i uruchomienia jest szybszy
 • przewijanie strony umożliwia przedstawienie użytkownikowi historii, przez co przyciąga jego uwagę
 • stronę one page można łatwo zoptymalizować pod kątem urządzeń mobilnych, łatwo ją dostosować do telefonu
 • można szybko przeglądać stronę i szybko odnaleźć interesujące informacje

Wady strony one page

Minusem strony one page jest trudność w jej wypozycjonowaniu. Znajduje się na niej mało miejsca na treści, co oznacza, że nie umieścimy na niej wielu słów kluczowych. Użytkownicy spędzą też na stronie mniej czasu, niż na rozbudowanej witrynie, co również jest przeszkodą do jej wypozycjonowania.

Cześć, chętnie z Tobą porozmawiamy

Skontaktuj się z nami napisz lub zadzwoń.

Pracujemy w godzinach: 09:00 – 17:00

Telefon kontaktowy

Adres email

Napisz kilka słów o swoim projekcie

Formularz kontaktowy

Administratorem Twoich danych jest SMART WEB GROUP SP. Z O.O. z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych oraz polityką prywatności.

SMARTLETTER

Zapisz się do smartlettera, jeśli interesuje Cię rozwój marketingu w Twojej firmie.

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń do nas

(+48) 531 666 804

Napisz do nas

© Wszystkie prawa zastrzeżone SMART WEB GROUP Sp. z o.o.

Explore
Drag